Słowa uczą, przykłady pociągają.

Przysłowie łacińskie

Do prowadzenia zajęć w Akademii zostały zaproszone osoby, które mają doświadczenie w pracy jako doula, pracy szkoleniowej, posiadają wiedzę i…

Do prowadzenia zajęć w Akademii zostały zaproszone osoby, które mają doświadczenie w pracy jako doula, pracy szkoleniowej, posiadają wiedzę i umiejętności z danego zakresu tematycznego.*

ZJAZD PIERWSZY – PRACA Z WŁASNYM DOŚWIADCZENIEM:

MARTA PLUCIŃSKA
MARTA PLUCIŃSKA
Jestem doulą, psycholożką, psychoterapeutką i mamą dwóch synów. Od czasu urodzenia pierworodnego powoli wdrażałam się w tematy okołoporodowe. Przełom nastąpił, kiedy urodziłam drugie dziecko. Zaczęłam być doulą nie wiedząc, że nią jestem. Wierzę w wewnętrzną moc każdej kobiety. Mam zaufanie do instynktu. Jestem przekonana o tym, że świadome wybory są ważną częścią naszego życia. Kieruję się tymi zasadami w życiu i w pracy. Jestem członkinią i współzałożycielką Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Od 2017 r. jestem Certyfikowaną Doulą. Pracuję jako psychoterapeutka między innymi z kobietami w okresie okołoporodowym.

 

ZJAZD DRUGI – PODSTAWY DOULOWANIA:

MARGO SIKORA BORECKA
MARGO SIKORA BORECKA
Jestem pierwszą polską doulą, członkinią współzałożycielką i Certyfikowaną Doulą Instruktorką Stowarzyszenia DOULA w Polsce, pedagożką, instruktorką w szkołach rodzenia, mamą trzech córek i dwóch synów. Nieustannie studiuję i zgłębiam tematykę ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, w kraju i za granicą. Jako doula towarzyszę kobietom i rodzinom w znajdowaniu ich własnej rodzicielskiej ścieżki. Cenię wiedzę i mądrość tak społeczną jak i płynącą z medycyny opartej na dowodach i przekładam to na język codzienny w rodzicielstwie. Wierzę w moc systemu wsparcia. Dużą inspiracją w mojej pracy są podróże do Meksyku i ciekawość tego, jak to dawniej w różnych kulturach okołoporodowo bywało. Szkolę specjalistów ze wspierania okołoporodowego, a z Marią Ryll z masażu szalem rebozo. Przepadam za szalami Rebozo, książkami, uczę się tkać. W 2016 roku otrzymałam Laur Bliskości plebiscytu wydawnictwa Mamania. Współpracuję z Fundacją Rodzić po Ludzku.

W edycji VI i VII zjazd drugi poprowadzi Izabela Sztandera

 

ZJAZD TRZECI – PRZED PORODEM:

IZA SZTANDERA
IZA SZTANDERA
Jestem Certyfikowaną Doulą i członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce od 2012 roku, dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią oraz instruktorką Aktywnej Szkoły Rodzenia, Masażu Dziecięcego, a także doradczynią noszenia ClauWi. Współzałożycielką sieci Mlekoteka i grup Pozytywie o Porodzie działających w ramach międzynarodowej sieci The Positive Birth Movement. Współpracuję z Fundacją Promocji Karmienia Piersią, Fundacją Rodzić po Ludzku i Fundacją Bank Mleka Kobiecego. Swoją pasję wspierania kobiet i rodzin realizuję w My Ohana. Umacniam wiarę w rodzicielskie kompetencje. Prywatnie jestem miłośniczką natury, autentyczności oraz doświadczoną i pełną otwartości mamą trójki dzieci, kochającą książki i relacje z ludźmi.

W edycji VI i VII zjazd trzeci poprowadzi Małgorzata Sikora Borecka

 

ZJAZD CZWARTY- PORÓD:

 

 

ZJAZD PIĄTY- WSPARCIE W POŁOGU:

POLA TYNIEC-LIPSKA
POLA TYNIEC-LIPSKA
Jestem antropolożką ewolucyjną, położną, Certyfikowaną Doulą. Przez wiele lat, jako wolontariuszka, wspierałam Fundację Rodzić po Ludzku; od ponad pięciu lat pracuję jako edukatorka okołoporodowa w dwóch warszawskich szkołach rodzenia. W 2016 roku razem z Julitą Księżycką stworzyłam Kolibry (Kolibry.pl). Obecnie kończę studia położnicze na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prywatnie jestem mamą dla dwóch synów i córki, kocham Amazonię i czepiaki czarne.
IZA FRANKOWSKA-OLECH
IZA FRANKOWSKA-OLECH
Jestem z wykształcenia fizjoterapeutką, Certyfikowaną Doulą i członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce od 2012 r. W doulową drogę ruszyłam sama nie będąc jeszcze mamą, co dało mi możliwość spojrzenia na wspieranie kobiet w okresie okołoporodowym zarówno z punktu widzenia kobiety bez własnego doświadczenia macierzyńskiego, jak i z nim. Jestem też Promotorką Karmienia Piersią oraz instruktorką w warszawskiej szkole rodzenia, Masażu Dziecięcego, chustonoszenia (ClauWi) i masażu hawajskiego Lomi lomi nui oraz częścią zespołu Pawła Zawitkowskiego. Współzałożycielką inicjatywy Mlekoteka – corocznej akcji promującej mleko mamy i sieci grup wsparcia laktacyjnego oraz grup Pozytywie o Porodzie. Współpracuję z Fundacjami: Promocji Karmienia Piersią, Rodzić po Ludzku oraz Bank Mleka. Wspólnie z Izą Sztanderą stworzyłyśmy MyOhana.pl oraz napisałyśmy przewodnik dla rodziców “Ćwiczenia z tulenia na pierwsze 52 tygodnie z dzieckiem”. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców, którzy najdoskonalej uczą mnie bycia tu i teraz oraz ufania swojej intuicji i kompetencjom. Łapię balans będąc blisko natury oraz szukając nowych smaków. Ładuję się słońcem, morzem, czułym dotykiem oraz gorzką czekoladą. Ponad wszystko cenię szczerość i autentyczność w relacjach.

 

ZJAZD SZÓSTY- WSPARCIE W LAKTACJI:

JULITA HYPKI
JULITA HYPKI
Jestem Certyfikowaną Doulą Stowarzyszenia Doula w Polsce, promotorką karmienia piersią, instruktorką szkoły rodzenia i masażu Shantala, liderką międzynarodowej organizacji wspierającej rodziny w karmieniu naturalnym – La Leche League. Jestem też działaczką zielonogórskiej Fundacji Centrum Rodziny, autorką i realizatorką lokalnych projektów promujących karmienie piersią i poszerzających świadomość społeczną w zakresie karmienia piersią: „Karmienie piersią – dobry start”, ”Pierś do przodu!” oraz „Karmienie piersią – dobry start w życie bez otyłości”. Współpracuję z zielonogórską szkołą rodzenia Centrum Rodziny i organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze wsparcia rodzin.

 

ZJAZD SIÓDMY- WARSZTAT PRACY DOULI:

MARIANNA SZYMAREK
MARIANNA SZYMAREK
Z wykształcenia jestem filolożką klasyczną. Po kilku latach pracy jako nauczycielka w publicznej szkole zajęłam się edukacją nieformalną. Prowadzę spotkania, warsztaty, projekty dla dzieci i młodzieży. W 2011 roku odbyłam szkolenie podstawowe organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku „Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej”, które rozpoczęło moją wielką pasję – działania jako doula. Od tej pory wspieram kobiety indywidualnie, a także prowadzę grupy wsparcia i różnego typu warsztaty, a także cały czas szkolę się, podnoszę swoje kompetencje i umiejętności. W 2015 roku ukończyłam staż i od tego czasu jestem Certyfikowaną Doulą Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Jestem główną koordynatorką projektu „Karm, Mamo!” i autorką „Opowieści o karmieniu piersią”, które są jej elementem, a także książki „Radość rodzenia”. Fascynuje mnie obserwacja współczesnych kobiet w ich różnorodności, idea siostrzeństwa, wsparcia opartego na empatii oraz komunikacja międzyludzka. W wolnych chwilach uciekam z miasta na rowerze, czytam, bawię się kolorami i farbami, piszę. Jestem żoną Filipa i mamą wielodzietną.

 

ZJAZD ÓSMY- RODZICIELSTWO W PRAKTYCE:

ZUZANNA KOŁACZ-KORDZIŃSKA
ZUZANNA KOŁACZ-KORDZIŃSKA
Jestem Certyfikowaną Doulą Stowarzyszenia Doula w Polsce, promotorką karmienia piersią, doradczynią noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, instruktorką masażu Shantala, na co dzień wspierającą rodziców w poszerzaniu ich rodzicielskich kompetencji; założycielką Ośrodka Wspierania Rozwoju „Bliżej”, v-ce prezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią, redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego; pomysłodawczynią akcji „Kartka Laktacyjnej Mocy”, organizatorką i współorganizatorką trójmiejskich spotkań z okazji Tygodnia Bliskości, Tygodnia Douli, Tygodnia Promocji Karmienia Piersią oraz warsztatów i zajęć dla dzieci i rodziców; członkinią zespołu badawczego „Skład mleka kobiecego” na Politechnice Gdańskiej; pedagożką i terapeutką pedagogiczną, trenerką prowadzącą warsztaty i szkolenia m.in. z pozytywnej komunikacji od ponad 14 lat; zakochaną w świecie wegetarianką, fascynatką uważności, empatii, równouprawnienia, spełniającą się w życiu zawodowym oraz prywatnym – mamą dwóch córek, żoną jednego męża; laureatką Lauru Bliskości 2015.

 

ZJAZD DZIEWIĄTY- MARKETING/ SESJA ZALICZENIOWA:
Dzień pierwszy: Marketing – Marta Plucińska, Marianna Szymarek
Dzień drugi: sesja zaliczeniowa – Małgorzata Sikora – Borecka (lub Izabela Sztandera), Marta Plucińska


*Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do zmiany prowadzącej.