Stowarzyszenie DOULA w Polsce powstało w 2011 roku, kiedy to grupa osiemnastu kobiet po marcowym szkoleniu dla doul, zorganizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku a prowadzonym przez holenderskie trenerki, postanowiła założyć stowarzyszenie. W czerwcu tego roku odbyło się zebranie założycielskie, a 15 listopada Stowarzyszenie zostało wpisane do KRS. Od czerwca 2012r. jest członkiem European Doula Network.
 
Stowarzyszenie powstało, by zrzeszać i kształcić wykwalifikowane doule.
Głównym celem doul ze Stowarzyszenia jest wspieranie kobiet i ich rodzin na czas ciąży, porodu i po porodzie, a także promowanie dobrych praktyk i zwyczajów okołoporodowych oraz świadomego i zaangażowanego rodzicielstwa. Więcej o Stowarzyszeniu na: doula.org.pl
 
To my z początków naszej działalności: 

KIM JEST DOULA?

Doula, według definicji Stowarzyszenia, to wykształcona i doświadczona również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne emocjonalne, informacyjne i fizyczne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie.

POCZYTAJ O TYM, KIM JEST DOULA:

Doula na Wikipedii

O doulach na gazeta.weekend

„Kim jest doula i na co mi ona?” na wymagające.pl

„Kim jest doula?” na dziecisawazne.pl

Doula czy położna? – artykuł na everethnews

Dobry poród wspólna sprawa – artykuł o douli w Magazynie Pielęgniarki i Położnej (szukaj tu)

A tak o tym, kim jest doula, mówią kobiety, które współpracowały z doulami:Tutaj jesteśmy my, doule ze Stowarzyszenia, w naszej codzienności: